Youth are only Lisburn survivors for Shield finals in the New Year
Their under-14s beat Tollymore Utd 4-2 and will play Windmill Stars in the final but Youth’s under-13 lost 3-2 to Blackstaff and the 12s lost on penalties to Windmill.
Their were exits for Hillsborough Boys u-15, Lisburn Distillery Youth u16 and Hillsborough u17.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdLisburn Rangers Youth play Greenisland in the under-17 semi-final tomorrow (Saturday).
Results
SHIELD SEMI-FINALS: UNDER-11: Bertie Peacock 3, Greenisland 1; Ridgeway 0, Lurgan Town , Ridgeway won 3-2 pens.
UNDER-12: Lisburn Y 2, Windmill 2, Windmill won 4-3 pens; Warrenpoint 2, Ridgeway 4.
UNDER-13: Windmill P, Camlough P; Lisburn Y 2, Blackstaff 3.
UNDER-14: TTBS 0, Windmill 4; Tollymore 2, Lisburn Y 4.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdUNDER-15: Ballyclare 2, Shankill 0; Portadown 2, Hillsborough 0.
UNDER-16: Lurgan Celtic 2, Donegal Celtic 1; Lisburn Dist 0, Carrick 1.
UNDER-17: Hillsborough 0, Willowbank 3.
LEAGUE: UNDER-13: N. End 4, Lisburn Dist 0; Hillsborough 2, Camlough 0; Loughgall 4, Lisburn Ladies 0; Portadown 0, Carrick 2; Windmill 6, Glenavy 0.
UNDER-14: N. End 1, Downpatrick 5; Hillsborough 3, Chimney Corner 0; Willowbank 6, TW Braga 1.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdUNDER-15: Lisburn Dist P, Downpatrick P; Lurgan Celtic 6, N. End 0; Windmill P, Lurgan Town P.
UNDER-16: Hillsborough 0, Ballyclare 0; Wakehurst 5, Ballybot 1.
UNDER-17: Annagh 6, Downshire 0; Banbridge Town B P, Wakehurst P; Greenisland 5, Banbridge Rgs 1; Banbridge Town A P, Newry P; Valley Rgs 0, Lisburn Dist 1.
Fixtures
HAVELOCK PARK: 9.30, Newry v Banbridge Town A u17; 11.30, Camlough v Loughgall u13.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdBARBOUR: 9.30, Lisburn Ladies v N. End u13, TTBS v N. End u14, N. End v Ballyclare u15; 11.30, Glenavy v Carrick u13, Lisburn Y v Willowbank u14, Willowbank v Banbridge Town B u17.
MOIRA: 9.30, Lisburn Dist v Chimney Corner u14; 11.30, Lisburn Dist v Portadown u13.
GLENMORE: 9.30, Lisburn Y v Blackstaff u13; 11.30, Hillsborough v Downpatrick u14.
BALLYMACOSS: 9.30, Hillsborough v Lurgan Celtic u15, Lurgan Town v Shankill u15, Donegal Celtic v Lurgan Celtic u16; 11.30, Windmill v Hillsborough u13, Downpatrick v Windmill u15, Lisburn Dist v Hillsborough u17.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdWALLACE PARK: 9.30, Wakehurst v Lisburn Dist u16, Wakehurst v Annagh u17, Greenisland v Lisburn Rgs (UNDER-17 SHIELD SEMI-FINAL); 11.30, TW Braga v Tollymore u14, Portadown v Lisburn Dist u15, Downshire v Valley Rgs u17.
FULLERTON PARK: 9.30, Ballycalre v Newry u16, Carrick v Hillsborough u16.